Atrakcyjne pakiety! Zapraszamy do zobaczenia naszej oferty pakietów.

Skorzystaj z konsultacji dermatologicznej!
Skorzystaj z konsultacji dermatologicznej!

Date

Zmiany naskórne nie muszą czekać!

Lato to okres, w którym więcej czasu spędzamy na powietrzu, korzystając z dobrodziejstw promieni słonecznych. To również czas intensywnej walki o piękną opaleniznę. Korzystanie ze słonecznej pogody powinno być jednak rozsądne. Należy pamiętać, że słońce oprócz brązowego odcienia skóry może nieść za sobą niebezpieczeństwo. Dlatego bardzo ważne jest by w okresie letnim zwrócić szczególną uwagę na wszelkie niepokojące zmiany naskórne. To również dobry czas na konsultację dermatologiczną.

Słońce oraz inne źródła promieniowania UV mają niekorzystny wpływ na naszą skórę. Powodują zmiany w DNA komórek skóry i naskórka, co przyczynia się do jej przedwczesnego starzenia się. Nieumiejętne opalanie się może też doprowadzić do występowania zmian w postaci  przebarwień, stanów przedrakowych, a także nowotworów skóry w tym najgorszej ich postaci – czerniaka. Promienie słoneczne mogą przyczynić się również do zaostrzenia istniejących już chorób skórnych. Dlatego ślepa wiara w to, że opalanie może „wyleczyć” trądzik jest niestety tylko krążącym po Internecie mitem. Wbrew pozorom rzeczywistość jest zgoła inna. Choć w początkowej fazie zmiany trądzikowe wydają się mniej widoczne, a kondycja skóry lepsza, w późniejszej fazie następuje zaostrzenie choroby. Podobnie jest w przypadku przyjmowania niektórych leków czy stosowania antykoncepcji hormonalnej, które to pod wpływem promieniowania UV mogą przyczynić się do powstawania zmian naskórnych.

Wszyscy amatorzy kąpieli słonecznych powinni pamiętać o właściwym zabezpieczeniu skóry. Podstawą jest stosowanie kremów z odpowiednio dobranym filtrem przeciwsłonecznym. Warto również dobierać kosmetyki do typu naszej skóry. Na rynku funkcjonuje wiele rodzajów kremów dostosowanych chociażby do skóry trądzikowej. Pamiętajmy by wybrane przez nas kosmetyki chroniły przed UVA, UVB oraz światłu widzialnemu i podczerwieni (IR). Rekomendujemy również noszenie czapek czy kapeluszy oraz odpowiednie nawadnianie organizmu.

Używanie filtrów i rozsądne korzystanie z dobrodziejstw słonecznej pogody nie zwalnia nas jednak z kontrolowania stanu zdrowia skóry. Kiedy więc należy skorzystać z konsultacji dermatologicznej?  Powodem takiej wizyty powinny być wszelkie niepokojące zmiany naskórne jak np. przebarwienia. Należy również pamiętać o kontrolowaniu znamion. Do niepokojących objawów zalicza się również pojawiające się i szybko rosnące ciemne plamy. Dermatolog nie tylko określi przyczynę zmian oraz ich szkodliwość ale zaleci pacjentowi odpowiednie leczenie i badania profilaktyczne.

Zachęcamy do skorzystania z konsultacji dermatologicznej. Wystarczy zgłosić się do nas z ważnym skierowaniem od lekarza pierwszego kontaktu. Posiadamy krótkie terminy oczekiwania na wizytę w ramach NFZ❗️. Nie zwlekaj i już dzisiaj umów się na konsultację!

Więcej
artykułów

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o plikach Cookies, kliknij tutaj. Akceptuję