Atrakcyjne pakiety! Zapraszamy do zobaczenia naszej oferty pakietów.

22 643 59 11

Konsultacja ortopedyczna

Date

Konsultacja ortopedyczna powinna zainteresować te osoby, które zmagają się powtarzającymi się lub trwającymi dłużej bólami stawów lub mięśni. Mogą być one spowodowane schorzeniami układu kostno-stawowego.

Przebieg konsultacji

Konsultacja rozpoczyna się od zebrania wywiadu lekarskiego, podczas którego lekarz rozpoznaje rodzaj problemu – czego dotyczy ból, kiedy występuje oraz co może być jego przyczyną. Ważną informacją jest również wiedza na temat innych schorzeń pacjenta czy przyjmowanych przez niego leków, a także przebytych zabiegów i hospitalizacji. Ortopeda  zapyta również o przebyte urazy czy choroby występujące w rodzinie. W diagnostyce ortopedycznej istotny jest również rodzaj wykonywanej przez pacjenta pracy czy podejście do aktywności fizycznej. Wiele urazów ma bowiem swoją przyczynę w nadmiernym wysiłku fizycznym. Ortopeda bada miejsce bólu, a w uzasadnionej sytuacji wykonuje badanie USG. Na podstawie zebranych informacji lekarz ocena zdrowie pacjenta i wdraża odpowiednie leczenia lub kieruje pacjenta na dalsze badania.

Jeśli zauważysz u siebie takie objawy jak:

  • uporczywy i długotrwały ból mięśni i stawów
  • problemy z kręgosłupem
  • nieprawidłowa postawa
  • przebyte urazy takie jak złamanie kości
  • przykurcze mięśni
  • ograniczenia ruchu

koniecznie zdecyduj się na wizytę u ortopedy. Nieleczone problemy z układem kostno-stawowym mogą doprowadzić do stałych zmian, utrudniających codzienne funkcjonowanie.

W Centrum Medycznym Woronicza 15 konsultacje ortopedyczne prowadzone są przez dr Marcina Dulasa, specjalizującego się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Więcej
artykułów

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o plikach Cookies, kliknij tutaj. Akceptuję