Atrakcyjne pakiety! Zapraszamy do zobaczenia naszej oferty pakietów.

img

Tomografia OCT

Optyczna koherentna tomografia OCT Warszawa Mokotów (Optical Coherence Tomography) to nieinwazyjna metoda obrazowania wykorzystująca światło optyczne do uzyskiwania wysokorozdzielczych przekrojów tkanek biologicznych. Jest szczególnie przydatna w okulistyce, dermatologii i kardiologii. Centrum medyczne Warszawa wykonuje badanie przy użyciu sprzętu wysokiej jakości. Dzięki temu postawienie diagnozy i wdrożenie odpowiedniego leczenia jest ułatwione.

img
Tomografia OCT Warszawa – do czego jest wykorzystywana?

Tomografia OCT jest używana głównie do diagnozowania chorób oczu, zwłaszcza tych związanych ze siatkówką. Oto kilka głównych chorób, które można zdiagnozować lub monitorować za pomocą OCT:

  • Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD). AMD jest jedną z najczęstszych przyczyn utraty wzroku u osób starszych. OCT umożliwia obrazowanie warstwy podsiatkówkowej, co jest kluczowe do diagnozowania i monitorowania postępu AMD.
  • Zapalenie siatkówki (retinopatia). Zapalenie siatkówki może być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak infekcje wirusowe, bakteryjne lub autoimmunologiczne. OCT pozwala na obrazowanie struktury siatkówki i ocenę stopnia uszkodzenia.
  • Cukrzycowa retinopatia. Jest to powikłanie cukrzycy, które może prowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych w siatkówce. OCT jest używana do oceny obrzęku siatkówki i innych zmian morfologicznych związanych z cukrzycową retinopatią.
  • Choroby naczyń krwionośnych siatkówki. Są to m.in.: zwyrodnienie plamki żółtej, retinopatie cukrzycowe, czy zakrzepica naczyń.
  • Choroby naczyniowe oka. Zalicza się do nich nadciśnienie wewnątrzgałkowe, które może prowadzić do uszkodzenia nerwu wzrokowego.
  • Choroby nerwu wzrokowego. Na przykład jaskra, w której OCT może pomóc w ocenie grubości warstwy włókien nerwowych.

OCT może również być stosowana w innych dziedzinach medycyny, takich jak dermatologia (do oceny zmian skórnych), kardiologia (do oceny struktur serca) oraz w badaniach przedklinicznych w naukach biologicznych. Jednak w medycynie okulistycznej jest najczęściej używana do diagnozowania i monitorowania chorób oczu.

Kiedy należy wykonać optyczną koherentną tomografię oka Mokotów?

Optyczna koherentna tomografia (OCT) oka to nieinwazyjna procedura obrazowania, która umożliwia uzyskanie szczegółowych przekrojów struktur wewnątrz oka, zwłaszcza siatkówki, naczyniówki i nerwu wzrokowego. Procedura ta jest bezbolesna i zazwyczaj trwa tylko kilka minut. Najczęściej wykonuje się ją przy rutynowych badaniach wzroku, do monitorowania chorób oczu, diagnozowania i oceny zmian w oczach lub w ramach profilaktyki u osób z cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o plikach Cookies, kliknij tutaj. Akceptuję