Atrakcyjne pakiety! Zapraszamy do zobaczenia naszej oferty pakietów.

Szczepienia uzupełniające przeciw Covid-19

Date

Komunikat Ministra Zdrowia
w sprawie szczepień przeciw COVID-19 dawką przypominjącą oraz dawką
dodatkową uzupełniającą schemat podstawowy.
 
 
 
Minister Zdrowia informuje, że mając na uwadze zalecenia Rady Medycznej, – rozpocząłsię proces wystawiania skierowań do e-rejestracji na szczepienia dawką przypominającą dla wszystkich osób, które ukończyły 50 rok życia orazpracowników ochrony zdrowia mających bezpośredni kontakt z pacjentem.
Przypominającą dawkę stosuje się we wskazanych grupach z zachowaniem odstępuco najmniej 6 miesięcy po ukończeniu pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19.
U osób szczepionych dawką przypominającą należy stosować szczepionkę Comirnaty Pfizer-BioNTech, niezależnie od rodzaju szczepionki zastosowanej uprzednio podczasszczepienia podstawowego I i II dawką. Do przyjęcia dawki przypominającej uprawnione są również osoby spełniające kryteria określone w niniejszym komunikacie, które w szczepieniu podstawowym przyjęły jednodawkową szczepionkę COVID-19 Vaccine Janssen (Johnson & Johnson).

Więcej
artykułów

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o plikach Cookies, kliknij tutaj. Akceptuję