Atrakcyjne pakiety! Zapraszamy do zobaczenia naszej oferty pakietów.

Mobilne punkty szczepień – jak z nich skorzystać?

Date

Osoby, których stan zdrowia nie pozwala na samodzielne dotarcie do stacjonarnego punktu szczepień lub ze względu na problemy zdrowotnie, nie mogą skorzystać z transportu organizowanego przez jednostki samorządu terytorialnego – mogą skorzystać ze szczepienia w miejscu pobytu pacjenta.

By skorzystać z usług mobilnego punktu szczepień pacjent lub osoba sprawująca nad nim opiekę powinna skontaktować się z lekarzem POZ i zgłosić potrzebę skorzystania ze świadczeń szczepiennych w domu. Lekarz na podstawie telekonsultacji lub dokumentacji medycznej oceni zasadność szczepienia w miejscu pobytu pacjenta i odnotuje ten fakt w dokumentacji medycznej. Potwierdzenie zasadności szczepienia w domu zostanie przekazane przez daną placówkę POZ do mobilnego punktu w formie papierowej lub elektronicznej, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa ochrony danych osobowych. Nie jest to jednak równoznaczne z kwalifikacją, ta leży w gestii lekarza z wyjazdowej grupy szczepiącej. W przypadku braku przesłanek do skorzystania z usług mobilnego punktu szczepień, placówka POZ poinformuje o tym pacjenta lub osobę działającą w jego imieniu.

Placówka POZ może też przekazać informację o zakwalifikowaniu do skorzystania z mobilnego punktu szczepień bezpośrednio do pacjenta, który może wówczas zgłosić się do najbliższego wyjazdowego punktu szczepień.

PUNKTY SZCZEPIEŃ DOSTĘPNE W WARSZAWIE:

Stołeczne Centrum Opiekuńczo – Lecznicze Sp. z o.o.
ul. Mehoffera 72/74, 03-131 Warszawa
tel: 575002229

Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Wawer,
ul. Strusia 4/8, 04-564 Warszawa
tel: 504250422

TOKARMEDIC Damian Tokarski
ul. Dęblińska 6, 04-197 Warszawa
tel: 609793694

CLEAN ARD ARTUR CIBOR
ul. Obrazkowa 18, 03-188 Warszawa
tel: 883999802

Więcej
artykułów

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o plikach Cookies, kliknij tutaj. Akceptuję